Syrop z kwiatów czarnego bzu / Elderberry Syrup / jak zrobić syrop ?


Po miodzie mniszkowym KLIK nastąpił sezon na kwiaty czarnego bzu...idealne na soki ,syropy,winka czy też herbatki :)

Kwiaty bzu czarnego zbieramy zawsze w pełni kwitnienia.a najlepiej w ciepły słoneczny dzień
i pamiętaj zostaw trochę kwiatów na owoce z nich też możesz zrobić przepyszne soki..konfitury  KLIK wina..nie wspominając już o zwierzątkach które też powinny mieć co jeść :) ..
PRZEPIS
40 kwiatów bzu czarnego
3 cytryny 
2 kg. cukru
1 i 1 /2 litra wody
WYKONANIE
Przed wykonaniem syropu pozbywamy się niechcianych lokatorów z kwiatów np. rozkładając je na białej kartce lub prześcieradle ,następnie dokładnie płuczemy i usuwamy ogonki  .
W garnku robimy syrop ..do gotującej się wody dodajemy cukier i pokrojone plastry cytryny (dobrze umytej !)..doprowadzamy do wrzenia i tym gorącym syropem w dużym słoju zalewamy 40 koszyczków kwiatu czarnego bzu..odstawiamy na 2-3 dni i po tym okresie przecedzamy następnie  przelewamy do słoiczków i dla pewności pasteryzujemy 15 min. :)
gotowe 
                                                     PRZECHOWYWANIE
 około rok ,w ciemnym zimnym pomieszczeniu

Ps. polecam też wysuszyć kwiaty bzu na pyszne herbatki  a dla  miłośników win pyszne winka z czarnego bzu :)

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj ! , Доброе утро! , Hello ! , Hallo!

Dziękuje za odwiedziny!, każdy gość jest dla mnie bardzo ważny dlatego zachęcam do podzielenia się ze mną swoją opinią, pytaniem lub pomysłem. Wiem z doświadczenia , że początki DIY nie są takie różowe dlatego chętnie pomogę i doradzę lub też razem stworzymy coś ekstra :-)!

Thank you for your visit!, every guest here is very important to me that's why it would be great to know your opinions ,questions or ideas.
I know that Diy at the beginning isn't so easy that's why I will be more than happy to help you , advice you or make something supercool with you !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...