7/13/2011

Domowej produkcji maseczki do cery tłustej cz.1

Maseczka z drożdży i skrzypu

1 łyżkę świeżych drożdży i 1 łyżeczkę sproszkowanego skrzypu polnego mieszamy z przegotowaną wodą. Masa powinna być gęsta! Następnie dodajemy kilka kropli soku cytrynowego i gotową maseczkę nakładamy na twarz. Po upływie 20 minut zmywamy zimną wodą.

Maseczka z truskawek

Do kilku rozgniecionych owoców truskawek lub soku z nich dodaj 3 łyżeczki mleka, pianę z białka jednego jajka i małą szczyptę sody oczyszczonej. Tak przyrządzoną maseczkę nałóż na 20 minut na twarz. Zmyj mleczkiem.
Maseczka z truskawek z miodem i cytryną
Truskawki i cytryna to naturalne środki dezynfekujące. Na maseczkę potrzebujesz: małą filiżankę truskawek, łyżeczkę soku z cytryny, 2-3 łyżeczki miodu. Wymieszaj wszystkie składniki, nałóż na twarz i pozostaw na 10 minut. Spłucz letnią wodą.

Maseczka z banana

1 dojrzały banan, 1 łyżka miodu, kilka kropli świeżego soku z pomarańczy lub cytryny
Rozgnieć banana, wymieszaj z miodem, dodaj kilka kropli soku z pomarańczy lub cytryny, nałóż na twarz i pozostaw na 15 minut. Zmyj szmatką zwilżoną chłodną lub ciepłą wodą.

Ps. Najlepsze efekty są gdy  łyżeczkę dasz na twarz ,a resztę ..zjesz ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj ! , Доброе утро! , Hello ! , Hallo!

Dziękuje za odwiedziny!, każdy gość jest dla mnie bardzo ważny dlatego zachęcam do podzielenia się ze mną swoją opinią, pytaniem lub pomysłem. Wiem z doświadczenia , że początki DIY nie są takie różowe dlatego chętnie pomogę i doradzę lub też razem stworzymy coś ekstra :-)!

Thank you for your visit!, every guest here is very important to me that's why it would be great to know your opinions ,questions or ideas.
I know that Diy at the beginning isn't so easy that's why I will be more than happy to help you , advice you or make something supercool with you !